Jessica Simpson

Doğum Tarihi: 1980-07-10
Uyruğu: Dallas, Texas, USA
Boy : Bu bilgi mevcut değildir.
Favorilerime Ekle
Biyografi

1990'lı yılların sonlarına doğru şöhrete kavuştu. 'Billboard Top 40' listelesinde zirveye yerleşen yedi single'ı vardır. 3 tane altın plağı, 2 albümünün multi-platin RIAA sertifikası vardır. Eski kocası Nick Lachey ile MTV'nin Newlyweds adlı programında yer aldı. Ayrıca kendisi gibi şarkıcı olan Ashley Simpson adında bir kızkardeşi vardır.

 

Jessica Simpson, Christina Aguilera ve Britney Spears ile aynı zamanda şarkıcılığa adım attı. Küçük yaşta, Micky Mouse Club seçmelerine katıldı ama diğer sanatçıların yanında sönük kaldığı için buraya kabul edilmedi. Eğitimini kilise korosu ve Hristiyan plak şirketlerinden alan Jessica, demosu bir gün Sony başakanı Tommy Mottola'nın eline geçince şöhret yolunda ilk adımını attı. 1999'un sonuna doğru ilk albümü 'Sweet Kisses' piyasaya sürüldü. Albüm Britney Spears ve Christina Aguilera gibi teen pop prenseslerinin piyasaya hakim olması nedeniyle fazla başarılı olamadı. Albümden çıkan 'I Wanna Love You Forever' şarkısı ile Billboard listelerinde ancak 3 numaraya kadar çıktı. Fakat yine de 1 milyondan fazla sattı.

 

2001 yılında yapımcılarının isteğiyle biraz kilo verdi ve yeni bir imaj kazandı. Çıkardığı Irresistible albümü yine istenilen başarıyı gösteremez ve listelere 11 numaradan girer. MTV Müzik Ödüllerinde En iyi Pop Şarkıcısı dalında aday gösterilir. Fakat ödülü Britney Spears'a kaptırdı.

 

2002'de Nick Lachey ile evlenir ve Hollywood'un en gözde çiftlerinden biri oldular. Bu sayede 2003 yılında 'In the Skin' albümünü çıkarır ve albüm iyi bir başarı yakalayarak 5 milyon satar. Bu arada kocası Nick Lachey ile 'Newlyweds' adlı bir programa başlar. Programın izlenme oranları oldukça yüksek olur ve Jessica asıl şöhretine bu sayede kavuşur. 2005 yılında evliliğinde sorunlar başlar ve çift 2006'da boşanır. Jessica Simpson, 2006 Ağustos ayında 5. stüdyo albümü 'A Public Affair'i çıkarır. Albüm ilk hafta 100.000 satar ve listelere 5 numaradan girer. Eleştirmenler albümü vasat bulur ve evlendikten sonra kariyerinin bitme noktasına geldiğini söyler.

Tüm Yorumlar(0)

Güvenlik Kodu
Gönder