Bayburt Şair Zihni Kültür Merkezi

Adres:

Genç Osman Mah. Oslu Baba Cad. Bayburt

Telefon: 4582114995
Favorilerime Ekle
Salon Hakkında

Bayburt Şair Zihni Kültür Merkezi Sinema

Artık günümüzde geçmişine sahip çıkan, geçmişinin unutmadan hareket eden bir nesil bulmak gerçekten çok zor. Her geçen gün ortaya çıkan yeni bir gelişme, geçmişe olan hasreti daha da perçinlemekte. Günümüzde yapılan etkinliklerle geçmişi hatırlayabilmek de oldukça zor olmaktadır. Ki zaten geçmişe saygı duymadan ileriye adım atmak hiçbir zaman daha keyifli ve daha ilerici bir davranış olmayacaktır. Bu yüzden size bugün sinemadan bahsederken Yeşilçam’ı unutmadan, o zamanlara saygı duyduğumuzu belirterek hareket edeceğiz. O zamanların sıcaklığını, keyfini, oyunculuklarını yakalamak zor olabilir, farkındayız bunun da zaten. Ancak öyle güzel zamanlardan yola çıkarak ve onları hatırlayarak hareket edersek günümüzün keyifli zamanlarına yazabiliriz sinema izleyişlerimizi. İş koşuşturmacasından sıkılmış, keyiflenmeyi unutmuş, dinlenmeyi uyumaktan başka bir sonuçla bağdaştıramayan insanlar haline geldik artık. Ancak gerçekten sinemanın bu etkilerini günden güne unutuyoruz. Sizlere bunları hatırlatmak için yazıyoruz biz de. “Sinema Salonları”na girdiğinizde, gerçekten iyi seçilmiş bir filmle, iyi bir senaryo ve iyi oyunculuklarla tüm günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

 

Yeşilçam’a saygı duyduğumuz bu yazımızda, tabi ki bizlerin karşısına Kemal Sunal, Adile Naşit, Halit Akçatepe gelmeyecek, ancak onları hatırlayarak yapılan güzel işleri izler ve alkışlarsak işte o zaman keyif kalitemiz oldukça yükseğe çıkar. Gelişen teknolojiyle birlikte aslında çok kolaylaşan ve çok rahat bir hale gelen salonlar, geçmişte sinemanın tadını çıkarmış bazı insanlar için kötüyü çağrıştırsa da, gelişmişliğin göstergesinin geçmişin referansı olduğunu akıllardan çıkartmamalıyız. Bu sebeple gerçekten izleyicinin konforunu her şeyden ön planda tutan sinema salonlarına saygı duymalı ve gerçekten keyifli izlemeler sağlanabileceğini aklımızda çıkartmamalıyız.

 

Mimarinin gelişmişliği ve artık gerçekten herkese yakın olma fikriyle hareket eden insanlar, sinemaları da her lokasyona yakın bir şekilde kurgulamakta. Bayburt’ta yer alan Şair Zihni Kültür Merkezi Sinema Salonları da bunun en güzel örneğini yansıtmaktadır. En güncel filmleri, dünyayla aynı anda yayına alan ve her gün hemen hemen her saatte izleyicilerini ağırlayabilen Şair Zihni Kültür Merkezi, keyifli vakit geçirebilmeniz için sizleri beklemektedir. 

Gösterimdeki Filmler(0)