Mustafa

| 110 dakika
Vizyon Tarihi: 29 Ekim 2008
Yazar:
İzlediklerime Ekle
Favorilerime Ekle
Filmin Hikayesi

10 Kasım 2008, Atatürk’ün ölümünün 70. yıldönümü. Türkiye 70 yılda Ata’sı için dört başı mamur bir film yapamadı. Yapılan belgeseller, Türkiye ölçeğiyle sınırlı, belli bir dönemle kısıtlı ve resmi bir dilde tutsak kaldı. Selânik’ten Dolmabahçe’ye kadar hayatını başından sonuna mercek altına alan, onu şablonlardan uzak olarak askeri, siyasi, insani boyutlarıyla anlatan bir filmin eksikliği hep hissedildi. Mustafa, işte bu ihtiyaca cevaben hazırlandı.

Tüm Yorumlar(2)

Güvenlik Kodu
Gönder
  • Kzkrnes
    atatürk ü bilinmişin dışında daha öteye taşımaya yardımcı oluyor flim..çoğu insan tek yönüyle bilsede mustafa kemal atatürk ün adına hazırlanmış en iyi belgesel diyebilirim..kafalardaki yarım yamalak düşüncelerden kurtulmak ve sorulara cevap bulmak için güzel ve izlenmesi gereken bir yapıt..
    00
  • Erdigiovanni
    Can dündarın hazırladığı müziğini dünyaca ünlü benimde hayran olduğum goran bregovic in yaptığı güzel bir belgesel olmuş.Kafalardaki Mustafa Kemal Atatürk algısını değiştirip gelişterecek bir belgesel .Atatürk ü her yönüyle tanımak isteyenlere yardım edecek bir başyapıt.
    00