Kardeşim Benim 2

| 96 Dakika
Vizyon Tarihi: 24 Kasım 2017
Tür:
Yönetmen:
İzlediklerime Ekle
Favorilerime Ekle
Filmin Hikayesi

Kardeşim Benim 2 Konusu

Hakan ve Ozan’ın yakın arkadaşları Tato ölmüştür. Ancak iki gün sonra Hakan`ın düğünü vardır ve Rize’nin önde gelen çay tüccarlarından Muzaffer’in kızı Didem’le evlenecektir. Fakat iki kardeş arkadaşlarına son görevlerini yerine getirmek için köye gitmişlerdir. Muzaffer, Hakan’ın ünlü bir şarkıcı olması yüzünden bu evliliğe tepkilidir. Bir yandan Didem’i sıkıştırırken diğer yandan da Hakan’ın ensesindedir. Cenaze de olsa bizimkiler için çarşı pazar yine karışır. Kendilerini Ege’den İç Anadolu’ya, yetmezmiş gibi sınır ötesine, sürprizlerle dolu yolculuk sonunda da Karadeniz’de bulurlar. Üstelik yanlarında abilerinden ve nişanlısından kaçan bir Leyla, öldü sandıkları Tato, zamansız bir aşk, yetişmeleri gereken bir düğün gibi dertlerle…

Kardeşim Benim 2 Oyuncuları

Murat Boz

7 Mart 1980 tarihinde dünyaya gelen Murat Boz, ilk ve orta öğrenimini doğduğu yer olan Karadeniz Ereğli, Zonguldak`ta tamamladı. Daha sonra ise İstanbul’a yerleşti. 1999`da İstanbul Bilgi Üniversitesi’ne girdi ve okuldan mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’ne girdi. O dönemde Tarkan gibi birçok şarkıcının vokalisti olarak çalıştı.

2006 yılında piyasaya sürülen "Aşkı Bulamam Ben" şarkısı ile solo kariyerine başladı. Bir sonraki yıl Maximum adını taşıyan ilk stüdyo albümü çıktı. Bu albüm ile pek çok ödül kazandı. Müzik kariyerine, Şans (2009), Aşklarım Büyük Benden (2011) ve Janti (2016) isimli albümleriyle devam etti.

Keman, piyano, davul ve ney gibi müzik aletlerini çalabilen Boz, müzisyenliğinin dışında çeşitli firmaların reklam yüzü olarak da göründü. Pek çok markanın reklam filminde rol aldı. Aynı zamanda milyonlarca kişinin izlediği O Ses Türkiye programında jüri üyeliği yaptı. Sahip olduğu ödüller arasında dört Altın Kelebek Ödülü ve iki tane de Kral Müzik Ödülü bulunmaktadır.

Burak Özçivit

24 Aralık 1984 tarihinde dünyaya gelen Burak Özçivit Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık Bölümü mezunudur. Daha sonra lise eğitimini Kazım İşmen Lisesi’nde aldı. 2003 yılında Best Model of Turkey yarışmasına katıldıktan sonra bir süre mankenlik yapmış ve 2005`te Best Model of Turkey yarışmasına tekrar katılmıştır. Özçivit ilk profesyonel oyunculuk deneyimini Eksi 18 dizisinde yaptı. Musallat isimli sinema filminde de rol aldı. Kanal D`de yayınlanan ve Kartal Tibet’in yönetmenliğini yaptığı Zoraki Koca adlı dizide rol aldı. Baba Ocağı adını taşıyan ve 2008 yaz aylarında izleyicilerle buluşan dizide Güven adındaki bir karakteri canlandırdı. Daha sonraysa Küçük Sırlar adlı bir diğer dizide Çetin karakteriyle izleyicilerin karşısına çıktı. 2011 yılında büyük ses getiren Muhteşem Yüzyıl dizisinde Malkoçoğlu karakterini canlandırdı. Bu karakter çok sevilince Malkoçoğlu filmi için hazırlıklar yapıldı. Reşat Nuri Güntekin`in romanından 2013 yılında uyarlanan Çalıkuşu adlı dizide Kamran karakterine hayat verdi. Bu dizide başrolü paylaştığı Fahriye Evcen’le Aşk Sana Benzer adını taşıyan bir sinema filminde oynadı.

Kardeşim Benim 2 Yönetmeni

Mert Baykal

29 Kasım 1979 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Edip Mert Baykal, Bilgi Üniversitesi Sinema -TV Bölümü`nde bir yıl eğitim aldıktan sonra ABD’de bulunan George Mason Üniversitesi Sinema TV Bölümü’ne yazıldı. Bu okulda okuyarak mezun oldu. Daha sonra Amerika’da dört yıl boyunca yaşadı. Mert Baykal’ın bbası Levent Baykal, annesi ise Derya Baykal’dır. Tiyatro oyuncusu Oya İnci ise teyzesidir. Mert Baykal Amerika’da kaldığı süre boyunca sinema prodüksiyon eğitimi aldıktan sonra İstanbul’a dönmüş ve yönetmen Sinan Çetin`in asistanı olarak çalışmıştır.

Tüm Yorumlar(1)

Güvenlik Kodu
Gönder
  • haşim kıyakçı
    Merakla bekliyoruz inşallah beklentimizi boşa çıkarmaz
    00