İyi, Kötü Ve Çirkin

Il buono, il brutto, il cattivo | 161 dakika
Vizyon Tarihi: 13 Ocak 1969
Yönetmen:
İzlediklerime Ekle
Favorilerime Ekle
Filmin Hikayesi

Tuco (çirkin), üzerine ödül konulmuş bir kanun kaçağıdır. Keskin nişancı Blondie (iyi) adlı kovboyla işbirliği yaparak kasabaları dolaşmaktadırlar. Tuco`yu kanun adamlarına teslim eden Blondie, ödülü alıp Tuco`yu asılmaktan son anda kurtarmaktadır. Bir kasabada işlerin ters gitmesi üzerine ortaklıkları bozulur. Melekgöz (kötü) lakaplı Sentenza ise Bill Carson adında büyük miktarda altını ele geçirmiş eski bir askerin izini sürmektedir. Tuco`nun çölde Blondie`yi öldürmek üzere olduğu bir anda Bill Carson`la karşılaşmaları tüm planları değiştirir. Carson, altınları İç Savaş`ın hareketli olduğu bir cephede mezarlığa saklamıştır. Ancak Tuco mezarlığın yerini, Blondie ise mezarın adını öğrenebilmiştir. Mecburen işbirliğine tekrar dönen ikili altınları aramaya koyulur. Sonunda üçünün yolu altınların olduğu yerde birleşir.

Tüm Yorumlar(2)

Güvenlik Kodu
Gönder
  • Kzkrnes
    iyi kötü çirkini bilmeyen yada hala izlemeyen varmı bilmiyorum ama kesinlikle flim izlenmeli..kendi dalında değerlendirecek olursak bir baş yapıt özelliklede batılı flimlere alakası olanlar için efsane..
    00
  • Erdigiovanni
    Daha filmin başlangıcında efsane olacağını belli eden bir film.Zaten top 250 de hakketiği yeri çoktan almış western sinemasının bir baş yapıtı tavsiye yetmez bir zorunluluk.İyi kötü çirkin 10/10
    00