Çok Yakında
Haftaya Vizyona Girecekler
2 Hafta Sonra Vizyona Girecekler
Vizyondakiler

Geleceğin Filmleri Çok Yakında Vizyonda. Ancak Öncesinde Burada!...

Bazı filmlerin vizyona girmesi dört gözle beklenir. Öyleki film ile ilgili vizyon tarihine kadar tüm bilgiler toplanır ve film hazır bir şekilde beklenir. Filmin afişi, konusu, fragmanları, oyuncu biyografileri ve çok daha fazlası çok yakında bölümümüzde henüz vizyona girmeden sitemizde sizleri beklemekte. 

Sizde merakla beklediğiniz ya da ilgi alanınıza uygun filmler hakkında bilgi edinmek için çok yakında bölümümüzde gezebilir, istediğiniz film hakkında görüş ve yorumlarınızı üye girişi yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Gelecek bize çokdan geldi. 

Çok yakında

Her ne için konuşacak olursak olalım. Sanırım tek gerçek var ki, insanların sizi bilmesinin, sizi tanımasının ve tercih etmesinin en önemli sebebi reklamdır, duyurulardır. Çünkü insanlara hitap etmeniz öncelikle onların düşünce mekanizmasından süzülecek ve daha sonra sizlere ilgi duyup duymamayı, hak verip vermemeyi ortaya çıkaracaktır. Bu konu gerçekten her konu için aynıdır. Kitlelere ulaşmak, anlattığınız hikayenin duyulmasını sağlamak, popüler olmaya çalışmak her zaman iyi reklam çalışmalarıyla olur. Pazarlama, bir düşüncenin, objenin, sanatçının, sinema filminin her şeyidir. Evet, sinema filmleri için de bu konu çok çok büyük önem taşımaktadır. Çünkü vizyona girdiği andan itibaren izleyicisini çoğaltma fikrine girerse hüsrana uğrar. Film çekilmeye başlandığı andan itibaren, kitlelere ulaşmak için reklam çalışmalarını, duyuru çalışmalarını yapmak zorundadır. Bu anlamda da zaten sinema sektörüyle özdeşleşmiş özel bir duyuru sözü vardır; “Çok Yakında.” Teknolojinin nimetlerinden olan her mecrada karşınıza çıkabilecek her duyuru da bu kelimeyi sıklıkla duyabilirsiniz. İzleyiciyle buluşmanın tarihi netleşmediği için belli bir süreye insanları davet edemeyen sinema sektöründeki insanlar, doğal olarak ucu açık bir kavramla sevenlerine hitap edecektir. Bunu da çok yakındayla gayet güzel bir şekilde başarmaktadır.

Senaryosuna, oyuncu kadrosuna, set ekibine, sahnelerine çok güvendiğiniz bir filminiz var diyelim. İnsanlara ulaşmak tek eksiğiniz. Diyorsunuz ki bu film harika bir şekilde tutacak ve gişe rekorları kıracak. Ancak sizce sadece bu düşünceyle böylesine büyük bir hedef tutturulabilir mi? Yaptığınız masraflar, harcanan emek karşılığını bulabilir mi sizce? Tabi ki hayır. Çünkü gerçekten iyi bir reklamla, kendinize güvendiğiniz özelliklerin hiçbirini bünyesinde barındırmayan farklı bir film sizin çok rahat önünüze geçebilecektir. Bunun birçok örneğini Türkiye sinemasında da çok kez gördük. Kaç emek, reklamını iyi yapamadığı için gerçekten heba oldu. Her film tabi ki sevenine bir şekilde ulaşmakta ancak, reklamsız her obje, durduğu yerde saymaya devam edecektir.

Arkadaşlarınızla, ailenizle, kız arkadaşınızla veyahut yalnız bir şekilde sinemaya gittiniz diyelim. Aklınızda bir seçenek yok, belki diyorsunuz ki iyi bir komedi filmi izleyeyim ancak onun için de bir ön hazırlığınız yok. Gittiniz gişelerin bulunduğu noktaya, teknolojinin de yardımıyla neredeyse her yerde bir fragman dönüyor. Her yerde başka bir filmin afişi, görseli, iddiası yer alıyor. Aslında çok keyiflisiniz, komedi filmini özellikle istiyordunuz ancak bir baktınız ki bir anda bir dram filminin biletini almışsınız. İşte bu kararsızlığı etkileyebilecek, sizlere izleyici çekebilecek, izleyiciyi de iyi ve farklı filmlerle buluşturabilecek özel bir ifadedir reklam. Zaten eğer sinemaya gitmeyi seven ve gittiğinde algısı da açık şekilde oranın havasını iyi koklayan biriyseniz, vizyonda olan filmler kadar vizyona girmeye hazırlanan filmlerin de reklamlarıyla karşılaşırsınız. Girdiğiniz film başlamadan dahi, çok yakında yazacak bir çok film sizlerin beğenisine sunulacaktır. Seçiminiz her olursa olsun, keyifli izlemeleriniz olsun…